RASA MÜHENDİSLİK İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. Unvanlı şirketimiz, ülkemiz insanının da çağdaş, huzurlu ve güvenli ülkelerdeki insanlar gibi, her türlü doğal afetlere hazırlıklı, sağlam ve güçlü yapılarda oturabilme hakkına katkıda bulunmak üzere 1996 yılında İzmir ‘de kurulmuştur.

Kuruluşundan bu güne kadar inşaat sektörünün çok özel bir alanında faaliyet gösteren şirketimiz, özellikle son yıllarda yaşadığımız büyük deprem felaketleri sonucu, önemi hızla artan GÜÇLÜ YAPI – KORKUSUZ HAYAT söyleminden hareketle, yapı güçlendirme konusundaki bilimsel çalışmalarına, gerek araştırma, gerekse uygulama bazında hızla devam etmektedir.

Dünyada deprem kuşağında yer alan gelişmiş ülkelerin tümü, artık depreme karşı normal bir doğa olayı gibi bakmakta olup, asıl tehlikenin DEPREM değil, hatalı ve eksik teknolojilerle üretilen binalar olduğunu keşfetmiştir. Son yıllarda yaygınlaşan iletişim araçlarıyla, ülkemiz insanı da artık bu bilince ulaşmaya başlamış ve YAPI GÜÇLENDİRME nin önemini anlamıştır.

Şirketimiz, GÜÇLENDİRME konusunda Türkiye ‘nin öncü kuruluşlarından biri olarak, halkımızın bu konuda AYDINLATILMASI misyonunu da üstlenmeyi kendisine görev bilmekte ve buradan önemli bir çağrıda bulunmaktadır.

Güçlendirmeyle ilgili her çeşit bilgi için rasa@rasamuhendislik.com.tr adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Şirketimiz bu güne kadar çok sayıda değişik projelerin uygulanmasını başarıyla tamamlarken, bu başarılarını sadece kâğıt üzerindeki teknik sonuçlarla değil aynı zamanda GÜÇLENDİRME çalışmasını yaptığı bu binaların, değişik zamanlarda yaşanan deprem olayları sonrasında da güçlü bir şekilde ayakta durmalarıyla kanıtlamıştır.

GÜÇLENDİRME imalatı son derece ciddi ve TEKNİK bir iş olup, mutlak suretle ÖZEL BİLGİ ve BİRİKİM gerektirmektedir. Biz bu bilgi ve birikime sahip olduğumuzu siz değerli halkımıza hem anlatmak, hem de paylaşmak isteriz.